predmetová komisia odborných predmetov  PDF  Tlač  Email

PK odborných predmetov

Odborná časť prí­pravy našich študentov na SPŠ stavebnej zabezpečuje predmetová komisia odborných predmetov. Zo štyroch PK je najpočetnej¡ou. Spomedzi jej členov je väčšina členov absolventami tejto školy. Obsah odborného štúdia formujú predmety zamerané na získanie teoretického základu z oblasti technických a ekonomických odborov, z predmetov staviteľstvo, betónové konštrukcie, stavebná mechanika, geodézia, ekologické stavby, rekonštrukcie a adaptácie budov, záhradná a krajinná tvorba, vzduchotechnika, zásobovanie plynom, ekonomika, účtovníctvo, hospodárska korešpondencia, technika administratívy, marketing, manažment a právna náuka. Zvýšenú pozornosť sa vo výučbe venuje ochrane životného prostredia, recyklovaniu stavebných odpadov, spájaniu teórie s praxou, využívaniu výpočtovej techniky na hodinách účtovníctva, ekonomiky a konštrukčných cvičení­. Študenti sú vyučujúcimi vedení k aplikácii svojich vedomostí na individuálnych zadaniach.
PK odborných predmetov pre zvyšovanie úrovne odbornosti pre pedagógov a študentov, v náväznosti na učebné plány a osnovy organizuje odborné školenia, exkurzie a výstavy. Škola navštevuje Coneco a Juvyr v Bratislave, Nábytok a bývanie, Enviro, Gardenia, Lignumexpo, Aquatherm v Nitre, Finex v Banskej Bystrici. Študenti a pedagógovia majú možnosť sledovať najnovší­ vývoj v stavebníctve, finančníctve a bankovní­ctve.
Dôkazom svedomitej, cieľavedomej práce pedagógov a študentov tejto školy sú vynikajúce výsledky na SOČke v krajských a celoštátnych súťažných kolách. Súťaže prebiehajú aj v strojopise. PK organizuje výstavu plagátov, zamerané na boj proti drogám, rasizmu a ochrane životného prostredia zabezpečuje výzdobu školy. Absolventi našej školy okrem odborného vzdelania z oblasti stavebníctva, získavajú dobré jazykové znalosti a vedomosti z ekonomiky a manažmentu. Sú schopní kvalifikovane riadiť stavebnú výrobu a výstavbu.

Členovia : Ing. Sylvia Bezáková, vedúci komisie

Ing. Alica Hrnčárová, zapisovateľ

Ing. Štefan Abaffy

Ing. Roman Arvai

Ing. Klaudia Beniaková

Ing. Zuzana Bolečková

Ing. Peter Čapucha

Ing. Anna Hrnčiarová

Ing. Katarína Kmetzová

Ing. Mária Mikulášová

Ing. Zuzana Osuská

Ing. Rastislav Paták

Ing. Petra Ratulovská, PhD.

Ing. Katarína Rothmeierová

Ing. Marián Slovák

Ing. Radomila Soradová

Ing. Eva Srdošová

Ing. Martin Vrták

Ing. Silvia Vrtáková

Ing. Mária Žilecká

Ing. Marek Illéš

Ing. Ľuboš Daniš

Ing. Jozef Halva, PhD.

 

LeEuroClin.com Pharmacie en France

Pharmacie en ligne fournit des Viagra médicaments d'ordonnance directement à votre porte, bas prix pas cher. View youtube video review NorthWestPharmacy.com. Doctors buy mailorder antibiotics say that those taking azithromycin tablets 250 mg even for a week might experience be available. Sildenafil citrato FarciaIT - è un farmaco ad uso orale per il trattamento della disfunzione erettile senza ricetta FarciaIT.com.